Marcelina, Ulryka, Bonawentury 15 lipca, 2024 23:59:59

Eko Ścieżka

Ścieżki edukacyjno-ekologiczne to 32 tablice z opisami fauny i flory występującej w okolicznym ekosystemie. Na tablicach przedstawione są zwierzęta m.in.: ważki, motyle, pajęczaki, płazy, gady, ptaki, ssaki, a także grzyby, drzewa i krzewy.

Po zakończonym spacerze po ścieżkach można sprawdzić swoją wiedzę poprzez zabawę pod tytułem „Zgadnij co to?”. Każdy spacerownicz może również zajrzeć do "Kącika EKO Gier" lub ułożyć mobilne puzzle przy Parku Olbrzymich Owadów - nowość puzzle z grzybami! Dodatkową atrakcją jest graffiti 3d z kroczącą biedronką oraz edukacyjna zabawa "Leśny skoczek", która zlokalizowana jest na placu zabaw przy "Kąciku EKO Gier".

W 2016 roku powstała nowa ścieżka edukacyjno-ekologiczna w ramach kampanii ekologicznej "Ostrów smogowi mówi NIE!" z hasłem kampanii "Chcemy oddychać w Ostrowie!" Na dziewięciu nowych tablicach znajdują się informacje, które pokazują i uczą, jak można walczyć z niską emisją. Odwiedzający mogą zaczerpnąć wiedzy o recyklingu, o czasie rozkładu odpadów, a więc i konieczności ich segregacji. Na tablicach znajdują się informacje, które zmieniają sposób myślenia każdego z nas.

Ścieżki są nieodpłatne i ogólnodostępne.

 

Ścieżki edukacyjne dofinansowane w ramach projektów:
Ekostart, czyli zobacz życie owadów w Ekozagrodzie - etap III. Organizacja konkursu i festynu ekologicznego IV edycja 2015"
"Rozwój Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowie Wielkopolskim"